FAALİYETLERİMİZ

         2009 yılı itibarı ile yapmış olduğumuz faaliyetler 15 Ocak 2009 Perşembe akşamı Hüseyin Gazi derneğinden Cemal MUTLUER Dede’nin katılımı ile Cem yürütüldü.

         18 Ocak 2009 Pazar günü birlik Aşuremiz yapılıp dağıtıldı. 29 Ocak 2009 Perşembe akşamı Kazım ASMA Dedemizin yürüttüğü Hızır Cemi yapıldı.

         2 Şubat 2009 Perşembe akşamı Kazım ASMA Dedemizin yürüttüğü Hızır Cemi yapıldı ve Federasyona bağlanma dilekçesi Federasyondan gelen yetkililere verildi.

         1 Mart 2009 Pazar günü genişletilmiş üye toplantısı yapıldı.

         7 Mart 2009 cumartesi günü gençlik komisyonu ile Bursa Tüyap Kitap Fuarına gidildi ve kütüphanemize yeni kitaplar alındı.

         8 Mart 2009 Pazar günü kadınlar komisyonu ve gençlik komisyonunun ortaklaşa hazırladıkları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeni ile etkinlik yapıldı. Etkinliğimize panelist olarak Yazar Ali Adil ATALAY VAKTİDOLU ve Kadın Hukuku Başkanı Avukat Nevin CANBAZ katıldı. Gençlik komisyonumuz tiyatro oyunu ve müzik dinletisi ayrıca kadınlar komisyonumuz ise şiir dinletileri ile renk kattılar.

         14 Mart 2009 cumartesi günü gelensel dayanışma yemeğimiz yapıldı. Programa Özcan TÜRE , Ufuk COŞKUN ve Dernek müzik ekibi katıldı.

         15 Mart 2009 Pazar günü gençlik komisyonunun düzenlediği Gazi olaylarını konu alan program sunuldu.

         26 Nisan 2009 Pazar günü Anadolu’nun Etnik Kültürel Yapısı ve Alevilik konulu panel yapıldı. Katılımcı panelist Atilla ERDEN idi.

         6 Mayıs 2009 Çarşamba günü gençlik komisyonu’nun düzenlediği Hıdırellez kutlaması yapıldı. Öncesinde ise 68 kuşağı anıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.

         3 Mayıs 2009 Pazar günü kadınlar komisyonu’nun düzenlediği Anneler günü kutlaması yapıldı.

         10 Mayıs 2009 Pazar günü Şehitler köyü Hasan Dede’yi Anma Törenlerine Dernek Semah Ekibi ve 3 otobüs ile katılım sağlandı. Ayrıca stand açıldı.

         21 Mayıs 2009 Perşembe günü Medical park doktorları ile dernek binamızda göz ve kalp üzerine sağlık taraması yapıldı.

         28 Mayıs 2009 Perşembe akşamı Kazım ASMA Dede’mizin katılımı ile Cem yürütüldü.

         7 Haziran 2009 Pazar günü gençlik komisyonu’nun organize ettiği Çanakkale gezisi için Çanakkale’ye gidildi.

         28 Haziran 2009 Pazar günü 2 Temmuz Sivas Şehitlerini anma programı dahilinde sinevizyon gösterisi sunuldu.

         2 Temmuz 2009 Perşembe günü Sivas Şehitleri’ni Anma Programına 1 otobüs ile katılım sağlandı. Anma programından sonra PİR SULTAN ABDAL’ın köyü olan Banaz’a gidildi ve PİR SULTAN’ın evi ziyaret edildi.

         12 Temmuz 2009 Pazar günü Alevi Bektaşi Federasyonu’un 1. tüzük kurultayı için delegelerimiz İmam Hüseyin BOR,Nazmiye SARIOĞLU ve Ali MORKAYA Ankara’ya gittiler.

         22 Temmuz 2009 Çarşamba günü 2.Türbe Ziyaretleri için 1 otobüs yola çıktı.Türbe Ziyaretlerimiz Kırıkkale’de Hasan Dede Türbesi,Nevşehir’de Hacı Bektaş ve Kapadokya, Tunceli’de Munzur Gözeleri,Düzgün Baba ve Kureyş Baba Türbeleri, Pülümür’de Büyükçeşme, Büklübaba, Ağlayankayalar, Düldülayağı, Erzincan’da Başköylü Hasan Efendi Türbesi ve Çağlayan,Eskişehir’de Seyyid Battal Gazi ve Seyyid Sultan Şücaaddin Veli Türbeleri ziyaret edilmiştir.

         29 Temmuz 2009 Çarşamba günü Kestel Gökkuşağı Festivali’ne katılım sağlandı.1 hafta boyunca stand açıldı ve 3 Ağustos pazartesi akşamı derneğimiz halk oyunları ve gurup Harman ile programını sundu.